Blog

Konkurs „Tropem natury” w SP Tuszewo

W grudniu 2019 r. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie wraz z Komisją Promocji, Kultury i Tradycji Łowieckiej przy ZO PZŁ ogłosili I edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej pod hasłem „TROPEM NATURY”. Na nasz apel do szkół o udział w konkursie odpowiedzieli uczniowie klasy IV, V, VI i VII ze szkoły Podstawowej w Tuszewie wraz ze opiekunką Izabelą Zapora. Uczniowie postanowili odkrywać tajemnice przyrody polskiej.

Do konkursu uczniowie przygotowywani byli już od stycznia bieżącego roku pod kierownictwem pani Izabeli, by w marcu odpowiedzieć na pytania konkursowe. Zajęcia dodatkowe, w których uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy przyrodniczej i łowieckiej odbywały się w godzinach popołudniowych. Na jednych z nich pojawili się również Jarosław Wiśniewski i Dawid Nowakowski z naszego Koła, którzy wsparli uczniów w opracowaniu niektórych pytań konkursowych i podczas prezentacji omówili szczegółowo zagadnienia dotyczące łowiectwa i zwierzyny Warmii i Mazur.

Konkurs odbył się 11 marca 2020r., a uczniowie z Tuszewa wystartowali w konkursie wiedzy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII – VIII. Łącznie do konkursu przystąpiło 303 uczniów z całego województwa. W tak licznej obsadzie uczniowie ze Szkoły podstawowej w Tuszewie spisali się rewelacyjnie!!!, a wyniki konkursu są następujące:

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce wywalczył Antoni Borowski z klasy V SP Tuszewo ,

II miejsce zajęła Karolina Gaweł z klasy VI SP Tuszewo.

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce zajęła Wiktoria Jabłońska z klasy VII SP Tuszewo.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!!

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za udział w konkursie, zaangażowanie, wytrwałość i chęć odkrywania tajemnic przyrodniczych i łowieckich, a Pani Izabeli Zapora za poświęcony czas i znakomite przygotowanie uczniów do konkursu.

dav

dav

sdr

sdr