Blog

Rodzinne spotkanie w „Brastówce”

Wiosna, to doskonały czas na spotkania na łonie natury. Nauczyciele z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych z Lubawy i dzieci wraz z rodzicami postanowili spędzić sobotni dzień 21.05.2022 r. na działce Koła Łowieckiego “Ryś” 1924 z Lubawy świętując zbliżający się dzień matki i ojca.
Chociaż poranek nie zapowiadał ładnej pogody, to deszczowe chmury szybko odpłynęły. Stoły biesiadne zostały zapełnione smakołykami przywiezionymi przez rodziców. Pod dachem “Brastówki” dzieci z grupy “Motylki” pod opieką nauczycieli przygotowały dla swoich rodziców występ artystyczny i pełne wzruszeń podziękowania.
Członkowie Koła również dołożyli swoją cegiełkę do uatrakcyjnienia tego dnia. Znalazł się czas na przedstawienie krótkiej historii naszego Koła, po której odbył się wykład (nie tylko dla dzieci) pt. “Mieszkańcy Naszych Lasów” oraz o roli myśliwych w ochronie przyrody. Spotkanie z psami myśliwskimi z Klubu Jamnika jak zawsze ucieszył dzieci. Można było posłuchać również sygnałów myśliwskich granych przez jednego z naszych kolegów. Tradycyjne kiełbaski z grilla także znalazły swoich amatorów.

Nie było to koniec atrakcji na ten dzień. Rodzice z dziećmi sadzili krzewy oraz składali budki lęgowe dla ptaków, które zostały umieszczone na okolicznych drzewach. Mamy nadzieję, że szybko znajdą swoich mieszkańców.

Z pewnością tak rodzinnie spędzony czas pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.