Blog

I Przełajowy Przejazd Charytatywny- DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy  wsparli nas w organizacji i przeprowadzeniu I Przełajowego Przejazdu Charytatywnego oraz wzięli w nim udział. Jechaliśmy dla Kacpra Kisiel z Targowiska Dolnego. Dzień 14.09.2019 r. pokazał, że fantastyczni ludzie mają dobro w genach.

Słowa uznania dla tych, którzy pomimo wczesnej pory:) stawili się na stracie przejazdu przy lesie Borek. Dodatkowym bonusem tego dnia był niezapomniany widok wschodzącego słońca. Ale cel akcji był jeden – zbiórka środków na rehabilitację i wsparcie Kacpra w powrocie do zdrowia.

Miejsce spotkania szybko wypełniło się uczestnikami. Na starcie pojawili się właściciele quadów, motocykli (tych nowszych , ale też zabytkowych) oraz właściciele samochodów. Wszystkich załóg które wykupiły cegiełkę (tych wirtualnych oraz tych, które stawiły się na starcie) było prawie 70.  Dla drużyn przygotowane zostały mapy z ponad 10-cio kilometrową trasą, na której umieszczone były punktowane konkurencje np. strzelanie z wiatrówki, strzelanie z łuku, rozpoznawanie tropów zwierząt, przeciąganie bala, rzut lotkami do tarczy oraz budzący najwięcej emocji przejazd na czas na żwirowni. Konkurencje wyłoniły zwycięzców, którzy otrzymali nagrody. Na uczestników czekała również loteria fantowa, ciasto, fantastyczna grochówka i kiełbaski na ognisko. Można było także posłuchać odgłosów zwierząt oraz sztuki wabienia, którą prezentował mistrz polski i uczestnik mistrzostw europy w wabieniu jeleni. Odwiedzając stoisko Nadleśnictwa Iława na najmłodszych czekało wiele niespodzianek. Dodatkową atrakcją była możliwość posłuchania gry na gitarze i śpiewu jednej z uczestniczek. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się licytacja zegarów z wizerunkiem jelenia oraz licytacja dwóch zaproszeń na polowanie zbiorowe w naszym Kole.

Patrząc na te piękne”maszyny” o gigantycznej mocy zdawaliśmy sobie sprawę, że niektórzy chcieliby czegoś więcej, jednak sprawę bezpieczeństwa postawiliśmy na pierwszym miejscu i jedynym miejscem, w którym można było trochę bardziej odkręcić manetkę gazu była żwirownia w Kazanicach. Liczymy na zrozumienie:)

Organizatorem tego wydarzenia było Koło Łowieckie „Ryś” w Lubawie, ale nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wszystkiego bez wsparcia innych. Dlatego dziękujemy również patronom tej imprezy: Lasom Państwowym – Nadleśnictwo Iława oraz Komisji kultury, tradycji i promocji łowiectwa przy ZO PZŁ w Olsztynie. Patronom medialnym: Gazecie Głos lubawski, portalowi internetowemu e-lubawa, telewizji  Eltronik.

Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy także od: Harcerzy z Hufca w Iławie, 25 Starszoharcerskiej drużyny  z Lubawy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Targowiska Dolnego, Rady Sołeckiej z Targowiska Dolnego, Moto Team Biczkowscy, IKEA Industry Oddział w Lubawie, Kawiarenki Lodowej z Lubawy, Kopalni Kruszyw w Kazanicach, Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych z Nowego Miasta Lubawskiego, osób, które przygotowywały wydarzenie od strony kulinarnej, przekazały gadżety na licytację, wykonywały plakaty promocyjne oraz członków Koła zaangażowanych w przygotowanie imprezy oraz przedstawicieli innych Kół łowieckich, którzy przyjęli zaproszenie i wsparli naszą inicjatywę.

Na koniec podsumowanie. Dzięki WASZEJ ofiarności zebraliśmy niesamowitą kwotę 10 217,38 PLN. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji AVALON, pod opieką której jest Kacper.

Jeszcze raz WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!! w imieniu Kacpra i jego rodziców.

Zarząd KŁ „Ryś” w Lubawie

ps. do zobaczenia za rok:)